| 2011 rok | Gmina Chotcza | Gmina Ciepielów | Miasto i Gmina Lipsko | Gmina Rzeczniów | Gmina Sienno | Gmina Solec | Razem | |||||||
| ogółem | kobiety | ogółem | kobiety | ogółem | kobiety | ogółem | kobiety | ogółem | kobiety | ogółem | kobiety | ogółem | kobiety | |
| styczeń | 236 | 103 | 438 | 186 | 877 | 445 | 320 | 147 | 455 | 191 | 376 | 181 | 2.702 | 1.253 |
| luty | 239 | 109 | 448 | 190 | 896 | 447 | 326 | 146 | 470 | 197 | 383 | 185 | 2.762 | 1.274 |
| marzec | 249 | 117 | 434 | 187 | 918 | 466 | 328 | 149 | 459 | 197 | 397 | 195 | 2.785 | 1.311 |
| kwiecień | 238 | 116 | 396 | 180 | 847 | 430 | 307 | 139 | 425 | 185 | 386 | 181 | 2.599 | 1.231 |
| maj | 230 | 112 | 391 | 178 | 816 | 410 | 297 | 138 | 420 | 186 | 386 | 185 | 2.540 | 1.209 |
| czerwiec | 218 | 102 | 374 | 166 | 744 | 368 | 284 | 128 | 396 | 177 | 367 | 171 | 2.383 | 1.112 |
| lipiec | 207 | 100 | 377 | 168 | 711 | 358 | 266 | 125 | 383 | 175 | 353 | 173 | 2.297 | 1.099 |
| sierpień | 202 | 99 | 387 | 176 | 713 | 378 | 252 | 130 | 388 | 180 | 354 | 179 | 2.296 | 1.142 |
| wrzesień | 204 | 99 | 396 | 176 | 738 | 383 | 255 | 133 | 389 | 183 | 347 | 178 | 2.329 | 1.152 |
| październik | 212 | 98 | 398 | 188 | 764 | 401 | 267 | 145 | 395 | 191 | 350 | 185 | 2.386 | 1.208 |
| listopad | 222 | 99 | 409 | 187 | 804 | 412 | 268 | 143 | 410 | 199 | 361 | 185 | 2.474 | 1.225 |
| grudzień | 230 | 97 | 428 | 190 | 850 | 425 | 276 | 136 | 423 | 200 | 373 | 193 | 2.580 | 1.241 |
W 2011 roku analizowane dane dotyczą populacji w gminach Chotcza, Ciepielów, Lipsko, Rzeczniów, Sienno oraz Solec. Miesięczne raporty dotyczą zarówno ogółu mieszkańców, jak i kobiet. W styczniu liczba mieszkańców w gminie Chotcza wynosiła 236, a kobiet 103.
W lutym nastąpił wzrost liczby mieszkańców do 239, podczas gdy liczba kobiet wzrosła do 109. Marzec przyniósł zwiększenie do 249 mieszkańców i 117 kobiet. W kwietniu łącznie było 238 mieszkańców, w tym 116 kobiet, a w maju nastąpił spadek do 230 mieszkańców i 112 kobiet.
Czerwiec przyniósł dalszy spadek do 218 mieszkańców i 102 kobiet. W lipcu liczba mieszkańców wyniosła 207, a kobiet 100. W sierpniu nastąpił niewielki wzrost do 202 mieszkańców, z 99 kobietami.
We wrześniu liczba mieszkańców wzrosła do 204, a kobiet wyniosła 99. W październiku łączna liczba mieszkańców wyniosła 212, w tym 98 kobiet, a w listopadzie wzrosła znowu do 222 mieszkańców i 99 kobiet. Grudzień zakończył rok z 230 mieszkańcami i 97 kobietami, co pokazuje, iż w ciągu roku nastąpiły wahania liczby mieszkańców oraz kobiet w analizowanych gminach.